Aranżacja małego pokoju – jak optycznie powiększyć przestrzeń

0
76

Kolor ścian – jak wybrać odpowiedni?

Kolor ścian to podstawa aranżacji każdego pomieszczenia. W przypadku małego pokoju najlepiej sprawdzą się jasne, stonowane barwy. Jasne kolory optycznie powiększą przestrzeń i sprawią, że pokój będzie wydawał się większy. Można również zdecydować się na ciemniejsze kolory, ale wtedy trzeba uważać, aby nie przytłoczyć pomieszczenia. Najlepiej postawić na jednolite kolory lub delikatne wzory.

Jeśli chodzi o dobór odpowiednich kolorów, warto skorzystać z porady specjalisty. Projektanci wnętrz doskonale znają się na tym, jak optycznie powiększyć przestrzeń i doradzą Ci najlepsze rozwiązanie. Możesz też samodzielnie poszukać inspiracji w internecie lub magazynach branżowych.

Meble – jak je dobrać?

Meble są bardzo ważnym elementem aranżacji małego pokoju. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na ich rozmiar. W małym pomieszczeniu lepiej unikać dużych mebli, które mogłyby optycznie zmniejszyć przestrzeń. Najlepiej postawić na meble o prostym designie i lekkich formach. Dobrym rozwiązaniem są także meble modułowe, które można dowolnie łączyć i dopasowywać do potrzeb.

Warto też zastanowić się nad funkcjonalnością mebli. W małym pokoju najlepiej sprawdzi się meble z dodatkowymi schowkami lub szufladami, dzięki czemu można schować tam różne drobiazgi i oszczędzić miejsce. Jeśli chodzi o materiały, to najlepsza będzie lekka drewniana ramka oraz miękkie obicie.

Dekoracje – jak je dobrać?

Odpowiednio dobrane dekoracje mogą optycznie powiększyć przestrzeń małego pokoju. Najlepiej postawić na jasne i stonowane akcenty, np. pastelowe dodatki lub pojedyncze elementy wykonane ze srebra lub złota. Można też postawić na geometryczne motywy lub minimalistyczne ozdoby.

Ważne jest też to, aby dekoracje były umieszczone we właściwych miejscach. Należy unikać gromadzenia ich na środku pokoju – lepiej postawić je blisko okien lub drzwi, aby optycznie powiększyć przestrzeń. Ważne jest też to, aby dekoracje były proporcjonalne do rozmiaru pomieszczenia – im mniejszy pokój, tym mniejsze dekoracje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here