Popularne ogrodzenia – ogrodzenia modułowe

0
32

Nasza posesja musi się wyróżniać. Wyróżniać z uwagi na jej atrakcyjność. Nie tylko atrakcyjność związaną z położeniem, ukształtowaniem jej terenu czy architekturą budynku znajdującego się na niej. Ważnym elementem podnoszącym atrakcyjność naszej działki jest jego ogrodzenie. Na ten element małej architektury zwraca się zatem szczególną uwagę. Przy wyborze ogrodzenia kierujemy się jego wyglądem zewnętrznym, ale także prostotą wykonania, by zaoszczędzić na czasie postawienia płotu.

Ogrodzenia modułowe zdobywają polski rynek już od wielu lat. Nic w tym dziwnego. Są łatwe w montażu, dość tanie i przede wszystkim jest ich tak wiele rodzajów, że nawet najbardziej wybredny inwestor znajdzie coś dla siebie. Z roku na rok ogrodzenia modułowe stają się najczęściej wybieranym produktem w branży ogrodzeń. 

Stawiamy ogrodzenie z podmurówką

Ogrodzenia modułowe, to prostota wykonania. To jego największa zaleta, obok tej dotyczącej kosztów. Ogrodzenia modułowe często wymagają podmurówki. Wyróżnić można trzy jej rodzaje. Prefabrykowana, systemowa podmurówka betonowa, to trwały fundament pod ogrodzenia modułowe wykonane z gotowych elementów o wysokości od 20 do 30 cm. Niepotrzebne są głębokie wykopy, szalunek i uzbrojenie. Można ją położyć przy każdych warunkach pogodowych. Jest tańsza od wylewki betonowej. Kolejnym rodzajem jest podmurówka z bloczków betonowych. Częściej stosowana jest ona jednak do stawiania ścian i słupów ogrodzeniowych. Kolejny rodzaj, to fundament betonowy wylewany. Jest to stabilna podmurówka ogrodzenia o dużej odporności na naciski i niskiej nasiąkliwości. Ogrodzenia modułowe o typie ciężkim wymagają takiej podmurówki. Fundament tej podmurówki należy wylewać tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych, potrzebne jest zbrojenie i szalunek. Po wylaniu ławy fundamentowej należy ją spryskać wodą. Przed przystąpieniem do robienia podmurówki należy wyznaczyć oś  przyszłego ogrodzenia, następnie wykopać dół, biorąc pod uwagę wybrany wariant. 

Ogrodzenie właściwe na podmurówce

Kiedy uporamy się z podmurówką czas przystąpić do następnych kroków przy stawianiu naszego płotu. Wybór rodzaju płotu właściwego to nie lada problem z uwagi na wielość produktów dostępnych na rynku. Możemy wybrać ogrodzenia modułowe metalowe w formie metalowych przęseł montowanych jako żaluzje lub palisady. Stal jest ocynkowana i malowana proszkowo. Ogrodzenia modułowe metalowe są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Możemy pokusić się na drogie, ale bardzo estetyczne ogrodzenia modułowe z pustaków łupanych często łączone z metalowymi przęsłami. Przęsła wykonane z betonu architektonicznego lub specjalne bloczki betonowe łączone klejem, to ogrodzenia modułowe betonowe. Podobnie jak ogrodzenia z pustaków łupanych można je łączyć z metalowymi przęsłami lub drewnianymi sztachetami za pomocą słupków ogrodzeniowych. Ogrodzenia modułowe drewniane, to dobrze zaimpregnowane drewno sosnowe lub świerkowe, dzięki czemu jest odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Ogrodzenie to jest bardzo łatwe w montażu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here